חשוב לדעת!

בבואכם להירשם לקורס וודא שמועד הבחינה מתקבל על ידי המוסד האקדמי בו אתה מעוניין ללמוד.

אם בכוונתכם להשלים בגרויות שהחומר הכלול בהן רלוונטי לבחינה הפסיכומטרית, כגון מתמטיקה או אנגלית, המלצתנו היא כי תתייעצו איתנו לפני קבלת החלטה בעניין. לנבחנים מסוימים נכון לעשות זאת לפני הקורס ואחרים יכולים ורצוי כי יעשו זאת במקביל לקורס או אחריו. הדבר תלוי במגוון של שיקולים שנשמח לבחון אותם בצוותא איתכם על סמך נתונים שתספקו לנו.

slider2image10

 בניגוד למה שמקובל לחשוב, הבחינה הפסיכומטרית אינה מדד לאינטליגנציה, הצלחה בחיים ו/או כישרון. לבחינה מטרה אחת חשובה, ולא יותר. לשמש מדד לסיכויי הצלחתכם בלימודים באוניברסיטה. גם המרכז הארצי "מודה" שישנם פרמטרים רבים שאינם נמדדים בבחינה, ושכושר ניבוי ההצלחה שלך באוניברסיטה על סמך הבחינה אינו מוחלט (מן הסתם). לכן אין צורך להתרגש יותר מדי, לפחד "מה יגידו", "כמה אקבל" ושאר לחצים מיותרים. זכרו: מבחינתכם, למבחן מטרה אחת בלבד. לאפשר לכם קבלה לתחום הלימודים שמעניין אתכם. מעבר לזה הציון ממש (אבל ממש) לא מעניין אף אחד. בנוגע לאנגלית: הרבה תלמידים מודאגים מהנושא בתחילת הקורס, ולא פעם נשאלת השאלה "איך והאם ניתן ללמוד שפה בשלושה חודשים?". אז התשובה היא כזו. זוהי לא ממש מטרת הקורס, גם אם נחמד שכפועל יוצא של הלימודים יכולתכם באנגלית תשתפר, המטרה היא לרכוש כלים להתמודד עם השאלות בפרק האנגלית בבחינה. קורס של שלושה חודשים בהחלט מספיק לצורך זה וכן, השיפור יכול להיות עצום, כאשר יודעים מה ואיך צריך לעשות. ברור שאם רמת האנגלית שלכם נמוכה הדבר עלול להוות קושי עבורכם בקורס. במקרה כזה אנו סבורים כי מומלץ להתחיל ו"לטפל" בנושא זה עוד טרם פתיחת הקורס הפסיכומטרי. מורה הקורס יתחיל לסייע לכם בכך מייד לאחר ההרשמה.
אוקיי, נרשמתי. יש עוד זמן עד תחילת הקורס, איך אפשר לצמצם עומס כבר מעכשיו?
ובכן תמיד כדאי להגיע כמה שיותר מוכן, לכן הוצאנו לאור את חוברת המבואות, שתיקח אותך יד ביד בתהומות הזיכרון שלך כדי לגלות מחדש מהו אחוז, איך מבצעים פעולות בשברים ועוד ועוד …דבר נוסף שיפחית הרבה עומס מכם במהלך הקורס הוא לימוד מילים מראש, וכמה שיותר – יותר טוב!
slider2image9
 
אני לפני קורס ומתלבט האם אוכל לעבוד בזמן הקורס… כמה משמרות לתת? האם מומלץ לא לעבוד כלל?
התשובה לשאלות אלו אינה מוחלטת ומשתנה בין תלמיד לתלמיד. ישנם תלמידים שהקורס מותיר להם לא מעט זמן פנוי וישנם כאלה שעוד משלימים ש"ב גם אחרי הבחינה… באופן עקרוני אין מניעה לעבוד בזמן הקורס, אך יש לקחת בחשבון שחודשי הקורס עמוסים מאוד וזמן רב דרוש גם בבית, מעבר לשעות הקורס. לתשובה רחבה יותר שתתאים לך , מורה הקורס ישמח לעזור לכם בעצה בנושא. התקופה העומדת לפניך אינה קלה. היא תהיה עמוסה, לעיתים מלחיצה, ולא תמיד הכי נעימה בעולם. אבל, וזה אבל לא קטן בכלל, אפשר ורצוי אפילו ליהנות במשך הקורס. קחו בחשבון שמלווה אותך צוות מקצועי ומנוסה, שנמצא שם בשבילכם ורק בשבילכם! אם תקפידו לעקוב אחר הוראות המורה ולבצע את המטלות השוטפות – אין ממה לחשוש.
נתראה בכיתה,
צוות 800.