מבחן משולב

למי מיועדת הבחינה?
הבחינה מיועדת לתלמידים אשר ששפת אמם היא אנגלית וכן, לתלמידים אשר לא מתקיימת בחינה פסיכומטרית בשפתם, ונזקקים לתרגום הנוסף הניתן בתחתית העמוד.
הבחינה בנוסח זה ניתנת באנגלית ובעברית, ומילים נבחרות מתורגמות לשפות: רוסית, גרמנית, איטלקית, הונגרית, אמהרית, פורטוגזית והולנדית.
בחינה זו מתקיימת במועדי פברואר ויולי בלבד, על כן, לפני ההרשמה לבחינה, יש לוודא באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה פרטים אודות מועדי ומיקום הבחינות. לשפת הבחינה אין שום השפעה על ציון הבחינה.slider1image6

במה שונה הנוסח המשולב מהבחינה בעברית?
הזמן המוקצב למטלת החיבור בנוסח המשולב הוא 35 דקות, כמו כן כל נבחן רשאי לבחור את השפה שבה יכתוב את החיבור– עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית וכו'
פרק האנגלית בנוסח המשולב זהה לחלוטין לבחינה הרגילה, אולם בפרקי החשיבה המילולית והחשיבה הכמותית, ניתן למצוא לצד כל עמוד בעברית את אותו עמוד בדיוק באנגלית, כך שהנבחן יכול לבחור באיזו שפה מבין השתיים לענות.

הרשמה ותרגול
ניתן להירשם באמצעות רכישת ערכת הרשמה או באמצעות אתר המרכז הארצי. בחינות לדוגמא תוכלו למצוא בחוברת ההרשמה ובאתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה. כמו כן, ניתן לרכוש לקט של בחינות לדוגמא בפנייה ישירה למרכז הארצי לבחינות והערכה. מבחן יע"ל נבחנים אשר בוחרים להיבחן בשפה שאינה עברית (כולל אלו שבוחרים בנוסח המשולב/ באנגלית), יכולים להיבחן גם בבחינה הבודקת את ידיעותיהם בעברית (מבחן יע"ל). ציון הבחינה מחושב ומדווח בנפרד מציון הבחינה הפסיכומטרית.להורדת חוברת הדרכה לבחינה הפסיכומטרית המשולבת, היכנסו לאתר המרכז הארצי.